Echipa de volei a CSM Lugoj va întâlni miercuri, 29 februarie, pe teren propriu, formaţia Ştiinţa Bacău, liderul la zi al Campionatului Diviziei A1.
Echipa de volei a CSM Lugoj va întâlni miercuri, 29 februarie, pe teren propriu, formaţia Ştiinţa Bacău, liderul la zi al Campionatului Diviziei A1, într-un meci din etapa a XX-a.
Deşi în mod normal gruparea lugojeană îşi dispută partidele oficiale de pe teren propriu la orele 18, meciul de mâine va începe de la orele 13, la solicitarea formaţiei băcăuane, care doreşte să plece în aceeaşi zi spre casă. Un dezavantaj al desfăşurării meciului mai devreme ar putea fi prezenţa mai puţin numeroasă a publicului la Sala ”I.K. Ghermănescu”
”Antrenorul Florin Grapă a obţinut de la Federaţia Română de Volei acceptul de a disputa partida la o oră care nu este oficială în calendarul Federaţiei. Noi am acceptat-o pentru că nu avem şanse să punem piedici formaţiei băcăuane, o echipă care a jucat mult în cupele europene şi a avut un program greu în aceste zile. Astfel, echipa oaspete se va putea întoarce în aceeaşi zi la Bacău, având la trei zile distanţă apoi meciul cu Dinamo Bucureşti”, a declarat Dan Brudiu, preşedintele secţiei de volei a CSM Lugoj.