Lugojenii care au mers până acum să-şi cumpere haine de la magazinul Comimprest Raza Soarelui, de pe str. Someşului, lângă Piaţă, dădeau banii pe nişte făcături, marca Dolce & Gabbana. Cel puţin asta au stabilit poliţiştii de la investigarea fraudelor
Lugojenii care au mers până acum să-şi cumpere haine de la magazinul Comimprest Raza Soarelui, de pe str. Someşului, lângă Piaţă, dădeau banii pe nişte făcături, marca Dolce & Gabbana. Cel puţin asta au stabilit poliţiştii de la investigarea fraudelor care au făcut o razie prin Lugoj pentru protejarea populaţiei împotriva unor activităţi comerciale ilicite.
Articolele de îmbrăcăminte contrafăcute, în valoare de peste 6000 de lei, au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor. Poliţiştii au întocmit şi un dosar penal pentru punerea în circulaţie a unui produs purtând o marcă identică cu o marcă înregistrată care îl prejudiciază pe titularul mărcii.
{jathumbnail off images=”images/Stiri/sitenou/DG.jpg”}