Primarul Francisc Boldea a iniţiat un proiect de hotărâre referitor la acordarea de facilităţi fiscale, prin anularea accesoriilor de plată, reprezentând dobânzi şi penalităţi aferente obligaţiilor fiscale datorate bugetului local al municipiului Lugoj.
Destinatarii reglementării sunt debitorii persoane juridice, persoane fizice sau entităţi fără personalitate juridică, ce la data de 31 decembrie 2018, inclusiv, figurau cu obligaţii principale bugetare restante administrate de organul fiscal, sub un milion de lei.
De această prevedere pot beneficia şi datornicii care au obligații principale restante, la data de 31 decembrie 2018, de un milion de lei sau mai mari.
Numărul estimativ al beneficiarilor este de aproximativ 5.000, iar valoarea estimată a facilităţilor este de aproximativ 5,7 milioane lei.
Valoarea totală a sumelor datorate la bugetul local de persoanele fizice şi juridice din municipiul Lugoj se ridică la circa cinci milioane de euro.





![[FOTO] Căldură pentru trup și suflet! Bătrânii din Hezeriș și Valea Lungă, ajutați cu lemne de foc](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2025/11/lemne-batrani-hezeris-valea-lunga-4-360x180.jpg)







![[FOTO] În deschiderea FestTeamArt 2025, actorii lugojeni au interpretat cu vervă un Caragiale mai actual ca niciodată](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2025/10/festival_teatru_2221-360x180.jpg)






![[FOTO] Căldură pentru trup și suflet! Bătrânii din Hezeriș și Valea Lungă, ajutați cu lemne de foc](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2025/11/lemne-batrani-hezeris-valea-lunga-4-350x250.jpg)

![[VIDEO] La colindat după taxă de protecție, de Sfânta Maria! Sportiv prins în flagrant de către polițiștii lugojeni când primea 1.000 de euro](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2020/08/operatiune-spectaculoasa-flagrant-timis-tanar-saltat-mascati-674765-120x86.jpg)






SERIOS?
ADMINISTRATIA NU ARE NEVOIE DE ACEI BANI?
ALOOO!!!!