Oraşul Oneşti găzduieşte, în zilele de 17 şi 18 iunie, întrecerile Campionatelor Naţionale de Gimnastică pe Echipe pentru junioare şi juniori I, II şi III, organizate de Federaţia Română de Gimnastică.

Oraşul Oneşti găzduieşte, în zilele de 17 şi 18 iunie, întrecerile Campionatelor Naţionale de Gimnastică pe Echipe pentru junioare şi juniori I, II şi III, organizate de Federaţia Română de Gimnastică.
Competiţiile au loc în Sala Polivalentă „Nadia Comăneci” şi adună la start sportivi şi sportive din Bistriţa, Buzău, Timişoara, Lugoj, Cluj Napoca, Reşiţa, Bucureşti, Braşov şi Sfântu Gheorghe. Gimnaştii lugojeni sunt prezenţi la toate cele trei categorii de vârstă.
„Sunt şi campionatele naţionale, dar şi calificările pentru o altă competiţie care va avea loc în luna noiembrie. Sperăm să venim acasă cu cât mai multe medalii”, declara Aurel Munteanu, antrenor al lotului de gimnastică al Clubului Sportiv Şcolar Lugoj.



![[FOTO] Jumătate de secol de copilărie! Colinde, zâmbete și o poveste de 50 de ani la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2025/12/aniversare-gradinita-pp5-10-360x180.jpg)






![[Foto&Video] Regatul Sărbătorilor de Iarnă și-a deschis porțile! Lugojul a intrat în atmosfera festivă a sfârșitului de an](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2025/11/regatul-de-iarna-3-1-360x180.jpg)








![[FOTO] ACS Voința rescrie clasamentul continental! Tinerii sportivi ai Lugojului aduc României titluri europene la Pangration Athlima](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2025/11/judo-acs-vointa-2-350x250.jpg)

![[VIDEO] La colindat după taxă de protecție, de Sfânta Maria! Sportiv prins în flagrant de către polițiștii lugojeni când primea 1.000 de euro](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2020/08/operatiune-spectaculoasa-flagrant-timis-tanar-saltat-mascati-674765-120x86.jpg)






