Trei autoturisme au fost implicate într-un accident produs sâmbătă în jurul prânzului în faţa magazinului Lidl din Lugoj.
Trei autoturisme au fost implicate într-un accident produs sâmbătă în jurul prânzului în faţa magazinului Lidl din Lugoj. Primul, un Opel Vectra care circula spre centru, a fost obligat să frâneze brusc după ce maşinile din faţa sa au frânat la r’ndul lor din cauza unui şofer care a tăiat linia continuă încercând să intre în parcarea supermarketului.
În urma Opelului se afla un Ford cu remorcă ce a frânat la rândul său. Din spatele lor venea pe culoarea verde a semaforului o şoferiţă care nu a observat oprirea autoturismelor din faţa ei şi a intrat direct în ultimul proiectându-l în prima maşină.
„Veneam de la Lugojel şi aveam verde la semafor, pur şi simplu nu i-am văzut că au oprit şi am intrat în ei”, ne-a declarat tânăra şoferiţă.
Din fericire, accidentul nu s-a soldat decât cu pagube materiale care vor fi pălătite cel mai probabil de asigurarea tinerei. Toţi cei trei şoferi au fost invitaţi la Poliţie pentru a se clarifica situaţia în care s-a produs accidentul.
Timp de câteva zeci de minute traficul s-a desfăşutrat cu dificultate, pe doar două benzi, mai ales din cauză că zona era aglomerată din cauza celor veniţi la cumpărături în număr mare.
{gallery}accident_21122013{/gallery}