Săptămână neagră pentru CSM Lugoj II şi Flacăra Făget în actuala ediţie a campionatului Diviziei D Timiş la fotbal.
Fiecare dintre ele a suferit două înfrângeri consecutive, prima în etapa intermediară programată în 31 august.
Lugojenii au pierdut la limită, scor 1-0, pe terenul Progresului Gătaia, în timp ce făgeţenii au fost învinşi la Sânnicolau Mare cu 2-0.
Evoluţiile proaste ale celor două combatante din estul judeţului au continuat la sfârşitul săptămânii. Sâmbătă, 3 septembrie, Flacăra Făget a fost învinsă pe teren propriu de Timişul Şag cu 4-0. Mai rău a fost pentru CSM Lugoj II, care a pierdut tot pe teren propriu, scor 6-1, jocul cu Ghiroda.
În urma acestor rezultate, CSM II a căzut pe locul 13 cu şapte puncte şi golaveraj 7-11, iar făgeţenii pe zece, tot cu şapte puncte, dar golaveraj mai bun: 21 – 13.
Etapa viitoare, a şasea: ACF Marcel Băban Jimbolia CSM Lugoj II şi ACS Murani –Arsenal Flacăra Făget.






















![[VIDEO] La colindat după taxă de protecție, de Sfânta Maria! Sportiv prins în flagrant de către polițiștii lugojeni când primea 1.000 de euro](https://redesteptarea.ro/wp-content/uploads/2020/08/operatiune-spectaculoasa-flagrant-timis-tanar-saltat-mascati-674765-120x86.jpg)






