Întreg Colegiul Naţional ”Iulia Hasdeu” s-a distrat de minune cu ocazia ediţiei din acest an a Balului Bobocilor. După un spectacol de mai bine de două ore, Andrea Martin şi Valentin Ivănescu au fost desemnaţi Miss şi Mister ”Hasdeu”.
“A fost o experienţă foarte frumoasă, pe care o aşteptam de mult timp. Le mulţumesc pentru susţinere şi premii organizatorilor, juriului şi celor apropiaţi mie“, ne-a declarat posesoarea titlului de Miss Boboc 2015, Andrea Martin.
Un program cât se poate de original, multă perseverenţă şi acţiune, au fost doar câteva din ingredientele care au transformat seara în una de neuitat. Organizatorii au optat pentru o tema destul de excentrică, Hasllyood, iar tinerii bobocei, elevi de clasa a IX-a, au intrat bine in pielea personajelor şi s-au prezentat precum la Hollyood.
Talentaţi, concurenţii şi-au arătat aptitudinile în muzică, dans, fiecare demonstrând ceea ce poate şi ştie cel mai bine.
“Totul a decurs aşa cum ne-am propus. Elevii au avut multe emoţii la început, dar apoi au reuşit să se transforme cu brio în personaje, aşa cum şi-au propus. A fost pe măsura aşteptărilor mele, bineînţeles întotdeauna este loc şi de mai bine. Îi felicit pe organizatorii acestui minunat eveniment cât şi pe boboci, sunt foarte talentaţi, asta s-a văzut şi prin prezenţa scenică”, ne-a declarat Gabriela Ivanciu Stroia, organizatoarea acestui eveniment.
Membrii juriului au decis ca locul II să revină elevilor Andrada Stoiconi şi Robert Dorneanu, iar pe locul III să se claseze Laura Cioban şi Călin Cardoş.
Autor: Alexandrina Tîmbur