Ultima oră

Vulturii Lugoj se pregătesc pentru a debuta în Campionatul diviziei C

Echipa de fotbal a Lugojului este pe ultima sută de metri înaintea primei etape a Campionatului diviziei C.

Vulturii Lugoj Foto: Arhivă www.redesteptarea.ro

Băieţii, antrenaţi de Cosmin Petruescu vor juca ultimul meci amical sâmbătă, 23 august, de la orele 18, cu formaţia Millenium Giarmata.

După acest meci amical, Vulturii se pregătesc pentru debutul în Campionatului Diviziei C, ce va avea loc vineri, 29 august, în deplasare la CS Ineu.

Vulturii Lugoj fac parte din seria a IV- a alături de încă 13 echipe. Liga a III-a se va desfăşura tur-retur, fără play-off şi play out.

“Sunt mulţumit de acumulările făcute în meciurile de pregătire şi sperăm să dăm o replică mult mai bună adversarilor din Campionat. Aşteptăm o serie foarte grea din care încă nu ştim câte echipe vor retrograda, ceea ce ştim este că în acest Campionat vor juca 13 echipe, un număr impar ce presupune o etapă liberă, iar acest lucru cred că ne va dezavantaja. Mi-aş fi dorit o serie cu mai multe echipe, mai multe jocuri”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.

 

Iată programul complet al seriei a IV-a din Liga a III-a:

Etapa I – 29 august

CS Ineu – Vulturii 2009 Lugoj

Ştiinţa Turceni – Mama Mia Becicherecu Mic

Minerul Motru – FC Hunedoara

UTA Bătrâna Doamnă stă

Minerul Mehedinţi – ACS VM Craiova

Millenium Giarmata – Pandurii II

ACSO Filiaşi – Naţional Sebiş

Etapa a II-a – 06 septembrie

Becicherecu Mic    –    CS Ineu

FC Hunedoara    –    Ştiinţa Turceni

ACSVM Craiova    –    UTA Bătrâna Doamnă

Pandurii II    –    Minerul Mehedinţi

Naţional Sebiş    –    Millenium Giarmata

Vulturii Lugoj    –    ACSO Filiaşi

Minerul Motru stă.

Etapa a III-a – 13 septembrie

Becicherecu Mic    –    Vulturii Lugoj

CS Ineu    –    FC Hunedoara

Minerul Motru    –    ACSVM Craiova

UTA Bătrâna Doamnă    –    Pandurii II

Minerul Mehedinţi    –    Naţional Sebiş

Millenium Giarmata    –    ACSO Filiaşi

Ştiinţa Turceni stă.

Etapa a IV-a –       20.09.2014

FC Hunedoara    –    Becicherecu Mic

ACSVM Craiova    –    Ştiinţa Turceni

Pandurii II    –    Minerul Motru

Naţional Sebiş    –    UTA Bătrâna Doamnă

ACSO Filiaşi    –    Minerul Mehedinţi

Vulturii Lugoj    –    Millenium Giarmata

CS Ineu stă.

Etapa a V-a –       27.09.2014

FC Hunedoara    –    Vulturii Lugoj

CS Ineu    –    ACSVM Craiova

Ştiinţa Turceni    –    Pandurii II

Minerul Motru    –    Naţional Sebiş

UTA Bătrâna Doamnă    –    ACSO Filiaşi

Minerul Mehedinţi    –    Millenium Giarmata

Becicherecu Mic stă.

Etapa a VI-a –       04.10.2014

ACSVM Craiova    –    Becicherecu Mic

Pandurii II    –    CS Ineu

Naţional Sebiş    –    Ştiinţa Turceni

ACSO Filiaşi    –    Minerul Motru

Millenium Giarmata    –    UTA Bătrâna Doamnă

Vulturii Lugoj    –    Minerul Mehedinţi

FC Hunedoara stă.

Etapa a VII-a –       11.10.2014

FC Hunedoara    –    ACSVM Craiova

Becicherecu Mic    –    Pandurii II

CS Ineu    –    Naţional Sebiş

Ştiinţa Turceni    –    ACSO Filiaşi

Minerul Motru    –    Millenium Giarmata

UTA Bătrâna Doamnă    –    Minerul Mehedinţi

Vulturii Lugoj stă.

Etapa a VIII-a –       18.10.2014   

Pandurii II    –    FC Hunedoara

Naţional Sebiş    –    Becicherecu Mic

ACSO Filiaşi    –    CS Ineu

Millenium Giarmata    –    Ştiinţa Turceni

Minerul Mehedinţi    –    Minerul Motru

UTA Bătrâna Doamnă    –    Vulturii Lugoj

ACSVM Craiova stă.

Etapa a IX-a –       25.10.2014

Vulturii Lugoj    –    ACSVM Craiova

FC Hunedoara    –    Naţional Sebiş

Becicherecu Mic    –    ACSO Filiaşi

CS Ineu    –    Millenium Giarmata

Ştiinţa Turceni    –    Minerul Mehedinţi

Minerul Motru    –    UTA Bătrâna Doamnă

Pandurii II stă.

Etapa a X-a –       01.11.2014

Pandurii II    –    ACSVM Craiova

ACSO Filiaşi    –    FC Hunedoara

Millenium Giarmata    –    Becicherecu Mic

Minerul Mehedinţi    –    CS Ineu

UTA Bătrâna Doamnă    –    Ştiinţa Turceni

Minerul Motru    –    Vulturii Lugoj

Naţional Sebiş stă.

Etapa a XI-a –       08.11.2014

Vulturii Lugoj    –    Pandurii II

ACSVM Craiova    –    Naţional Sebiş

FC Hunedoara    –    Millenium Giarmata

Becicherecu Mic    –    Minerul Mehedinţi

CS Ineu    –    UTA Bătrâna Doamnă

Ştiinţa Turceni    –    Minerul Motru

ACSO Filiaşi stă.

Etapa a XII-a –       15.11.2014

Naţional Sebiş    –    Pandurii II

ACSO Filiaşi    –    ACSVM Craiova

Minerul Mehedinţi    –    FC Hunedoara

UTA Bătrâna Doamnă    –    Becicherecu Mic

Minerul Motru    –    CS Ineu

Ştiinţa Turceni    –    Vulturii Lugoj

Millenium Giarmata stă.

Etapa a XIII-a –       22.11.2014

Vulturii Lugoj    –    Naţional Sebiş

Pandurii II    –    ACSO Filiaşi

ACSVM Craiova    –    Millenium Giarmata

FC Hunedoara    –    UTA Bătrâna Doamnă

Becicherecu Mic    –    Minerul Motru

CS Ineu    –    Ştiinţa Turceni

Minerul Mehedinţi stă.

Etapa a XIV-a –       07.03.2015     

Vulturii Lugoj    –    CS Ineu

Becicherecu Mic    –    Ştiinţa Turceni

FC Hunedoara    –    Minerul Motru

ACSVM Craiova    –    Minerul Mehedinţi

Pandurii II    –    Millenium Giarmata

Naţional Sebiş    –    ACSO Filiaşi

UTA Bătrâna Doamnă stă.

Etapa a XV-a –       14.03.2015

CS Ineu    –    Becicherecu Mic

Ştiinţa Turceni    –    FC Hunedoara

UTA Bătrâna Doamnă    –    ACSVM Craiova

Minerul Mehedinţi    –    Pandurii II

Millenium Giarmata    –    Naţional Sebiş

ACSO Filiaşi    –    Vulturii Lugoj

Minerul Motru stă.

Etapa a XVI-a –       21.03.2015

Vulturii Lugoj    –    Becicherecu Mic

FC Hunedoara    –    CS Ineu

ACSVM Craiova    –    Minerul Motru

Pandurii II    –    UTA Bătrâna Doamnă

Naţional Sebiş    –    Minerul Mehedinţi

ACSO Filiaşi    –    Millenium Giarmata

Ştiinţa Turceni stă.

Etapa a XVII-a –       28.03.2015

Becicherecu Mic    –    FC Hunedoara

Ştiinţa Turceni    –    ACSVM Craiova

Minerul Motru    –    Pandurii II

UTA Bătrâna Doamnă    –    Naţional Sebiş

Minerul Mehedinţi    –    ACSO Filiaşi

Millenium Giarmata    –    Vulturii Lugoj

CS Ineu stă.

Etapa a XVIII-a –       04.04.2015

Vulturii Lugoj    –    FC Hunedoara

ACSVM Craiova    –    CS Ineu

Pandurii II    –    Ştiinţa Turceni

Naţional Sebiş    –    Minerul Motru

ACSO Filiaşi    –    UTA Bătrâna Doamnă

Millenium Giarmata    –    Minerul Mehedinţi

Becicherecu Mic stă.

Etapa a XIX-a –       11.04.2015

Becicherecu Mic    –    ACSVM Craiova

CS Ineu    –    Pandurii II

Ştiinţa Turceni    –    Naţional Sebiş

Minerul Motru    –    ACSO Filiaşi

UTA Bătrâna Doamnă    –    Millenium Giarmata

Minerul Mehedinţi    –    Vulturii Lugoj

FC Hunedoara stă.

Etapa a XX-a –      18.04.2015

ACSVM Craiova    –    FC Hunedoara

Pandurii II    –    Becicherecu Mic

Naţional Sebiş    –    CS Ineu

ACSO Filiaşi    –    Ştiinţa Turceni

Millenium Giarmata    –    Minerul Motru

Minerul Mehedinţi    –    UTA Bătrâna Doamnă

Vulturii Lugoj stă.

Etapa a XXI-a –       25.04.2015

FC Hunedoara    –    Pandurii II

Becicherecu Mic    –    Naţional Sebiş

CS Ineu    –    ACSO Filiaşi

Ştiinţa Turceni    –    Millenium Giarmata

Minerul Motru    –    Minerul Mehedinţi

Vulturii Lugoj    –    UTA Bătrâna Doamnă

ACSVM Craiova stă.

Etapa a XXII-a –  02.05.2015 

ACSVM Craiova    –    Vulturii Lugoj

Naţional Sebiş    –    FC Hunedoara

ACSO Filiaşi    –    Becicherecu Mic

Millenium Giarmata    –    CS Ineu

Minerul Mehedinţi    –    Ştiinţa Turceni

UTA Bătrâna Doamnă    –    Minerul Motru

Pandurii II stă.

Etapa a XXIII-a –       09.05.2015

ACSVM Craiova    –    Pandurii II

FC Hunedoara    –    ACSO Filiaşi

Becicherecu Mic    –    Millenium Giarmata

CS Ineu    –    Minerul Mehedinţi

Ştiinţa Turceni    –    UTA Bătrâna Doamnă

Vulturii Lugoj    –    Minerul Motru

Naţional Sebiş stă.

Etapa a XXIV-a –       16.05.2015

Pandurii II    –    Vulturii Lugoj

Naţional Sebiş    –    ACSVM Craiova

Millenium Giarmata    –    FC Hunedoara

Minerul Mehedinţi    –    Becicherecu Mic

UTA Bătrâna Doamnă    –    CS Ineu

Minerul Motru    –    Ştiinţa Turceni

ACSO Filiaşi stă.

Etapa a XXV-a –       23.05.2015

Pandurii II    –    Naţional Sebiş

ACSVM Craiova    –    ACSO Filiaşi

FC Hunedoara    –    Minerul Mehedinţi

Becicherecu Mic    –    UTA Bătrâna Doamnă

CS Ineu    –    Minerul Motru

Vulturii Lugoj    –    Ştiinţa Turceni

Millenium Giarmata stă.

Etapa a XXVI-a –       30.05.2015

Naţional Sebiş    –    Vulturii Lugoj

ACSO Filiaşi    –    Pandurii II

Millenium Giarmata    –    ACSVM Craiova

UTA Bătrâna Doamnă    –    FC Hunedoara

Minerul Motru    –    Becicherecu Mic

Ştiinţa Turceni    –    CS Ineu

Minerul Mehedinţi stă.

 

 

Folosește Facebook pentru a scrie un comentariu

Scrie un comentariu

Vă rugăm să scrieţi comentarii în legătură cu subiectul articolului. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului, jigniri sau injurii aduse celorlalţi cititori care au scris comentarii duc la ştergerea comentariului sau chiar la blocarea IP-ului folosit. Redeşteptarea nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea acestora revine integral autorului. Adresa dvs. de e-mail nu va fi publicată.


Vă rugăm să scrieţi comentarii în legătură cu subiectul articolului. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului, jigniri sau injurii aduse celorlalţi cititori care au scris comentarii duc la ştergerea comentariului sau chiar la blocarea IP-ului folosit. Redeşteptarea nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea acestora revine integral autorului. Adresa dvs. de e-mail nu va fi publicată.

*


Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE