Vulturii Lugoj s-au impus pe tabela de marcaj în faţa celor de la Bazoşu Vechi

MondialEchipa de fotbal Vulturii Lugoj a plecat astăzi învingătoare de la Bazoşu Vechi după primul amical disputat în compania echipei gazdă.

Lugojenii au închis tabela de marcaj cu scorul de 4-1, după ce la pauză gazdele conducea cu 0-1. Pentru formaţia de pe Timiş au marcat Râmneanţu, două goluri, proaspătul promovat de la CSŞ Lugoj, juniorul Andrei Cut, un gol, şi juniorul Pleşcan, un gol.

„Jocul a avut două reprize total diferite pentru că am dat posibilitatea tuturor jucătorilor să intre pe teren. Am jucat cu două echipe, una într-o repriză, şi una în cealaltă, iar după pauză am întors rezultatul şi ne-am impus clar”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.

Formaţia ASFC Bazoşu Vechi este ocupanta locului trei, în Seria a treia a Campionatului judeţean de Fotbal Timiş.

Următorul meci al lugojenilor va fi pe data de 31 ianuarie când îi vor întâlni pe cei din Racoviţa.