Vulturii Lugoj, învinşi pe propriul teren

Vulturii Lugoj au debutat cu o înfrângere pe teren propriu în prima etapă a returului Diviziei C la fotbal.

CS Ineu şi-a luat revanşa cu acelaşi scor, 1-0, cu care câştigaseră în tur lugojenii. Golul a fost marcat în prima repriză la o neatenţie a apărării gazdelor.

În afara golului, fazele de poartă nu prea au existat în primul mitan, disputat pe un teren foarte greu în care factorul fizic a fost înaintea celui tehnic.

Repriza a doua a adus Vulturilor o bară şi o foarfecă scoasă in extremis de portarul oaspeţilor. Au fost două ocazii foarte clare de gol, însă lugojenilor le-au fost refuzate şi două penalty-uri, primul dintre ele foarte clar, fapt care a dus la eliminarea unui atacant al gazdelor.

„A fost un meci cu o primă repriză echilibrată, iar cea de-a doua dominată clar de noi. Consider că ni s-au refuzat două penalty-uri şi în plus ne-a fost eliminat un jucător, motiv pentru care timp de 30 de minute am jucat cu un om în minus”, declara Cosmin Petruescu, antrenor Vulturii Lugoj.