Vulturii Lugoj, înfrângere cu ASU Poli în primul meci de pregătire

fotbalFrigul şi vântul tăios de astăzi, nu l-au împiedicat pe antrenorul Ilie Rotariu să-şi verifice jucătorii într-un meciamical cu divizionara D ASU Politehnica Timişoara. Meciul s-a disputat pe Stadionul Municipal din Lugoj cu începere de la ora 11.

fotbal

fotbalFrigul şi vântul tăios de astăzi, nu l-au împiedicat pe antrenorul Ilie Rotariu să-şi verifice jucătorii într-un meci amical cu divizionara D ASU Politehnica Timişoara. Meciul s-a disputat pe Stadionul Municipal din Lugoj cu începere de la ora 11.

Echipa lugojeană a deschis scorul înainte de pauză prin golul lui Hârdău, începând cu avantaj de un gol repriza a doua.

Timişorenii antrenaţi de Paul Codrea nu au cedat presiunii şi au preluat conducerea imediat, marcând trei goluri în poarta Vulturilor. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru ASU Politehnica Timişoara.

„Având în vedere că este primul meci amical, jucătorii s-au descurcat destul de bine. În repriza a doua i-am folosit şi pe cei patru juniori pe care îi avem în cadrul lotului şi a fost mai dificil, dar în mare parte sunt mulţumit de cum s-au implicat la efort după prima partidă de verificare”a declarat Ilie Rotariu, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.

De la acest amical susţinătorii echipei gazdă au lipsit cu desăvârşire, însă galeria Politehnicii a fost prezentă şi şi-a susţinut echipa cu binecunoscutele încurajări.