Vulturii Lugoj, egal cu Ripensia într-un meci de pregătire

MondialVulturii Lugoj au disputat sâmbătă cel de-al cincilea meci amical din pauza competiţională dinaintea începerii returului Diviziei C.

Lugojenii au întâlnit la Timişoara ocupanta locului doi din Divizia D, Ripensia. Jocul s-a încheiat cu scorul de 2-2, după ce la pauză Vulturii au condus cu 1-0.

Golurile echipei de pe Timiş au fost marcate de Mânecan.

„A fost un meci greu pe o vreme rea, dar echilibrat. Am introdus pe final pe teren mai mulţi juniori şi, după ce am condus cu 2-1, am fost egalaţi la ultima fază a meciului”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenor Vulturii Lugoj.

Până în martie, când se va relua campionatul, lugojenii vor mai disputa cel puţin cinci meciuri de pregătire.