Vulturii Lugoj, cea mai severă înfrângere din actualul stagiu de pregătire

Echipa de fotbal Vulturii Lugoj a suferit astăzi cea mai severă înfrângere din actualul stagiu de pregătire, fiind învinsă pe terenul sintetic din complexul sportiv ”Dan Păltinişanu” din Timişoara, de către divizionara B – F.C Caransebeş cu scorul de 4-0, la pauză 0-0.

Lugojenii vor mai susţine astăzi un amical în compania formaţiei ACS Giroc, locul patru în campionatul Diviziei D, de la orele 16, tot la Timişoara.

”Până în minutul 70 scorul a fost 0-0, însă noi nu am efectuat decât două schimbări, pentru că după-amiază voi folosi şi ceilalţi jucători în partida cu Ghiroda. Caransebeşul a schimbat la pauză liniile şi acest lucru s-a simţit. Am urmărit în special factorul fizic şi încă nu suntem suficient de bine pregătiţi pentru a duce un meci de 90 de minute”, a declarat antrenorul Cosmin Petruescu.

Sâmbătă, de la orele 11, lugojenii vor primi vizita Giarmatei, însă urmează ca staff-ul tehnic să aleagă un teren pe care să poată disputa jocul.