Vulturii Lugoj au stins Flacăra Făgetului într-un meci de pregătire

Vulturii Lugoj au disputat miercuri, de la orele 15:30, primul meci de pregătire pe teren propriu în actualul stagiu dinaintea returului diviziei C la fotbal. Lugojenii au învins divizionara D Flacăra Făget cu scorul de 2 la 0, 1 la 0 la pauză, prin golurile înscrise de Popa și Vânătu.

Victoria a picat bine pentru echipa lugojeană, după ce Vulturii au pierdut la limită, scor 3-2, în meciul trecut de pregătire de la Reșița.

„A fost un meci clar pentru pregătirea fizică, având în vedere condițiile meteorologice. În prima repriză am folosit prima echipă, în a doua cu a doua echipă. Până la urmă a contat factorul fizic”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei de fotbal Vulturii Lugoj.

Echipa reprezentativă a municipiului urmează ca până la sfârșitul lunii februarie să mai susțină cel puțin șase meciuri amicale, în compania unor divizionare D sau a unor divizionare din liga a doua, a patra și a cincea.