Vulturii Lugoj au pierdut în deplasare în faţa divizionarei B CSM Metalul

Vulturii Lugoj au susţinut ieri cel de-al doilea meci de pregătire dinaintea returului Campionatului Divizei C.

Lugojenii au întâlnit la Reşiţa ocupanta locului trei din Seria a doua a Diviziei B, CSM Metalul.

Vulturii au pierdut la limită, scor 3-2, după ce au condus la pauză cu 2-1, golurile oaspeţilor fiind marcate de Petrică Stoichescu.

„Am avut 2-0 după primele 35 de miute, însă gazdele au întors rezultatul în urma a trei lovituri de la 11 m. A fost un test util şi s-a simţit pregătuirea fizică mai bună a Metalului, care a venit după un stagiu de pregătire centralizat. Am folosit o formaţie combinată din jucători cu experienţă şi tineri şi nu am efectuat decât patru schimbări”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei Vulturii.

Echipa lugojeană s-a prezentat pe teren cu Iordache, Agoston, Loga, Miculescu, Buligă, Semenea, Vînătu, Vlădia, Ardelean, Stoichescu, Magdaş, la pauză intrând Mânecan iar pe parcursul reprizei secunde Precupanu, Pleşcan şi Popa.

Vulturii Lugoj vor mai susţine şi astăzi, de la orele 15.00, un nou meci amical, pe terenul divizionarei D, Progresul Racoviţa.