Vulturii Lugoj au fost învinşi de FC Caransebeş cu 2-1

DSC 0925Marţi, 8 octombrie, Vulturii Lugoj au disputat un meci în deplasare cu FC Caransebeş. Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1, cu victoria Caransebeşului.

La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 1-0 pentru echipa din Caransebeş. FC Caransebeş a dominat şi în cea de-a doua repriză, jucătorii lugojeni reuşind să înscrie în poarta gugulanilor un singur gol. Acesta a fost marcat de Radosav.

“A fost o victorie meritată a gazdelor pentru că şi-au dorit foarte mult ca să câştige. Caransebeşul este o echipă bună şi s-a văzut asta”, a declarat Ilie Rotariu, antrenorul echipei lugojene.

Sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 15.30, Vulturii Lugoj vor avea un meci amical pe teren propriu cu ACS Poli Timişoara.