Vulturii Lugoj au debutat în Campionatul Diviziei C cu o victorie în deplasare

Avrig - VulturiiEchipa lugojeană a disputat vineri, 30 august, primul meci oficial din Campionatul Diviziei C, în deplasare la echipa nou-promovată în Liga III, FC Avrig Sibiu.

Vulturii au reușit să domine meciul  încă din primul minut de joc. Antrenorul, Ilie Rotariu, a rulat mai mulți jucători, care au dat tot ce au avut mai bun pe teren și au reușit să se impună în fața echipei din Avrig. Stoica, Radoslav și Miculescu sunt cei trei jucători care au marcat pentru echipa lugojeană, meciul încheindu-se cu scorul de 3-1.

„Sunt foarte mulțumit și de rezultat și de joc, scorul putea să fie mult mai mare, deoarece am dominat categoric partida din minutul 1 până în minutul 90. În continuare aștept ca echipa să crească de la meci la meci. Am mare încredere în acești jucători”, a declarat Ilie Rotariu, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.

Următorul meci din Campionatul Diviziei C va avea loc vineri, 6 septembrie, de la ora 17, pe Stadionul Municipal din Lugoj. CS Vulturii 2009 și CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic vor purta primul duel direct.