Vulturii Lugoj au căzut pe locul șase în clasament după egalul de la Turceni

Echipa Vulturii Lugoj a jucat vineri, 11, aprilie, în deplasare la Turceni, ultimul meci din returul Campionatului Diviziei C. Deși în tur echipa lugojeană s-a impus în fața celor de la Știința Turceni cu scorul de 4-2, în retur a reușit doar un egal. Băieții lui Ilie Rotariu au fost cei care au deschis scorul în minutul 65 prin golul marcat de Lucian Stoica. Echipa gazdă nu s-a lăsat învinsă și a egalat, meciul încheindu-se 1-1.

„Deși am condus partida și am avut multe ocazii de gol, din păcate nu le-am fructificat, inclusiv în minutul 90 am avut o bară prin Miculescu. După acest meci suntem pe locul șase și vom intra în play-off  de pe acest loc”, a declarat Ilie Rotariu, antrenorul echipei de fotbal Vulturii Lugoj.

Săptămâna viitoare, Vulturii Lugoj vor disputa primul meci din play-off în deplasare cu FC Caransebeș.