Vulturii învinşi la Motru! “Am făcut cel mai slab meci de când sunt eu antrenor”

fotbalDeplasarea la Minerul Motru, echipa care înainte de această etapă ocupa poziţia a II-a în clasamentul Diviziei C nu a fost una aşa cum fotbaliştii lugojeni se aşteptau.

Elevii lui Cosmin Stan au pierdut cu 1-4, într-un meci din etapa a VI-a, în urma unei prestaţii slabe, după cum chiar antrenorul a declarat. Prima repriză a fost una echilibrată, Minerul deschizând scorul în minutul 45 şi intrând în avantaj la pauză. “Am primit gol la ultima fază din prima repriză şi de acolo s-a dereglat totul”, a declarat Cosmin Stan, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.

Cea de-a doua parte a jocului a început catastrofal pentru lugojeni, în 10 minute gazdele marcând două goluri. Minerul a făcut 4-0 în minutul 75, iar golul de onoare al lugojenilor a fost înscris în minutul 85 de Cătălin Crişan. “Echipa din Motru a fost mai valoroasă. I-am ţinut piept în prima repriză, deşi am jucat prost. Nu am pus probleme ofensive deloc. A fost cel mai slab meci de când sunt antrenor la Lugoj”, a continuat Cosmin Stan.

Etapa viitoare Vulturii vor juca tot în deplasare, la Flacăra Timişoara. Meciul va avea loc vineri, 12 octombrie de la orele 15.