Vulturii au pierdut la limită la Timişoara în faţa formaţiei Flacăra Făget

fotbal csmEchipa de fotbal a Vulturii Lugoj a fost învinsă la Timişoara de Flacăra Făget cu scorul de 0-1, în meciul ce a contat pentru etapa a VII-a a Campionatului Diviziei C. Meciul a fost unul echlibrat, jucătorii lugojeni creându-şi multe ocazii pe care însă nu au reuşit să le fructifice.

În minutul 52 Vulturii au reuşit să introducă mingea în poartă, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Dominarea formaţiei lugojene a continuat pe tot parcursul reprizei secunde, însă contrar cursului jocului, Flacăra a fost cea care a înscris în minutul 81 singurul gol al meciul, care l-a avut ca autor pe argentinianul Speroni. La faza imediat următoare Crişan de la Lugoj a avut şansa egalării, însă mingea a trecut pe lângă poartă. În minutele de prelungiri, Vulturii au cerut penalty la un presupus henţ pe linia porţii efectuat de gazde, însă nu aceasta a fost şi părerea arbitrului, iar scorul final a rămas 1-0, în favoarea formaţiei Flacăra Făget.

„Am pierdut un meci care ne-a fost la îndemână, am avut ocazii. Am făcut un joc bun, păcat ca nu am reuşit să câştigăm”, a declarat Marius Maier,preşedintele clubului Vulturii Lugoj.

Etapa viitoare echipa lugojeană va sta, având în vedere Râmnicu Vâlcea s-a retras din campionat. Fotbaliştii lugojeni vor juca o partidă amicală, în compania formaţiei Ripensia Timişoara. Meciul va avea loc vineri, 19 octombrie cu începere de la orele 16.30.