Voleibalistele lugojene se întorc de la Piatra Neamţ fără niciun punct, deşi au condus după primul set

DSC 0076-001Echipa de volei a CSM Lugoj a pierdut cu 3-1 pe seturi meciul disputat sâmbătă la orele prânzului în compania formaţiei Unic Piatra Neamţ. Deşi au luat primul set cu 25-21, fetele le-au cedat pe următoarele trei la 23, 18 şi 21.

Mondial

Reprezentanţii secţiei de volei susţin că arbitrul partidei a jucat un rol esenţial în această înfrângere.

„A fost un meci foarte bun al nostru, dar din păcate viciat de arbitraj în două rânduri. Chiar în momente cheie, la 24-23 în setul II şi la 20-20 în setul IV, arbitrul din Iaşi a întors punctele noastre în favoarea adversarelor. Oricum şi gazdele au făcut tot ce le-a stat în putinţăsă nu le scape victoria. Este păcat, deoarece fetele au jucat bine astăzi”, ne-a declarat Dan Brudiu, preşedintele secţiei de Volei a CSM Lugoj.

Lugojencele se află pe locul IX în clasament. Urmează o pauză de trei săptămâni, în jurul datei de 20 decembrie echipa de volei urmând să se deplaseze la Bacău.