Voleibalistele lugojene, învinse în primul meci din Cupa României

DSC 0078Echipa de volei a CSM Lugoj a debutat în Cupa României cu o înfrângere.

Mondial

DSC 0057Echipa de volei a CSM Lugoj a debutat în Cupa României cu o înfrângere. Sportivele pregătite de Paul Bogdan au fost învinse cu 3-0, pe seturi 28-26, 25-19, 25-23 în deplasare la Medicina Târgu-Mureş. Chiar dacă primul şi ultimul set au fost echilibrate, Medicina, formaţie cu un lot întărit înainte de jocul din Cupa României, s-a dovedit un adversar greu de depăşit.

Pentru cele două formaţii urmează meciul de la Lugoj, care va avea loc sâmbătă, 29 septembrie, cu începere de la orele 18, la Sala Sporturilor „I.K.Ghermănescu”. Oficialii secţiei de volei spun că orice este posibil pe teren propriu, mai ales că în cazul victoriei formaţiei lugojene nu se va juca cel de-al treilea meci, ci se va disputa setul de aur.

Pentru meciul de sâmbătă sunt aşteptaţi cât mai mulţi spectatori, care vor putea urmări atât un spectacol voleibalistic în teren cât şi unul al galeriei, întrucât se anuntă surprize în tribune, având în vedere că o nouă galerie se organizează  în aceste zile pentru a susţine echipa.