Voleibalistele de la CSŞ Lugoj Divizia Speranţe au ocupat locul cinci pe ţară

Sala Sporturilor ”Constructorul” din București a fost gazda Turneul final de volei al ”Diviziei Speranțe”. Competiţia a reunit la fileu 8 echipe, printre care şi pe cea a Clubului Sportiv Şcolar Lugoj, care a jucat pentru locurile 5-6 cu Baia Mare, echipă pe care a învins-o.

Fetele antrenate de prof. Carmen Todros a încheiat turneul cu două victorii din cinci meciuri, clasându-se astfel pe locul cinci pe plan național. Acest loc cinci pe ţară vine după ce acum 10 zile echipa de mini-volei antrenată de prof. Dorin Horvath a ieşit vicecampioană naţională pe teren propriu, după ce a fost învinsă de Dinamo Bucureşti.

CSȘ Lugoj Speranţe încheie sezonul 2013-2014 pe locul 5 din 52 de echipe înscrise în startul Campionatului Naţional, cu un setaveraj 10:8, și un total pe întreaga stagiune de 20 de succese și numai două eșecuri.

„Având în vedere jocul slab pe care l-au făcut fetele sunt mulţumită de locul cinci, se putea şi mai rău, dar în acelaşi timp şi foarte dezamăgită”, a declarat prof. Carmen Todros, antrenor al secţiei de volei din cadrul CSŞ Lugoj.

În acest turneul final, locul întâi a fost ocupat de Dinamo Bucureşti, pe locul doi s-a clasat CSŞ 5 Bucureşti, locul trei a fost ocupat de Contructorul Familia, iar pe patru s-a clasat CSŞTârgu Mureş, urmată fiind de CSŞ Lugoj.