Voleibalistele de la CSŞ Lugoj au debutat cu stângul în Finala Campionatului Naţional de Minivolei

CSŞ Lugoj este gazda Finalei Campionatului Naţional de Minivolei

CSŞ Lugoj

Mondial20140404_113000Echipa de volei a CSŞ Lugoj antrenată de prof. Dorin Horvath, a jucat vineri, 4 aprilie de la ora 11.30 în sala sporturilor „Ioan Kunst Ghermănescu”, primul meci al Finalei Campionatului Naţional de Minivolei, cu CS Dinamo Romprest Bucureşti. Echipa oaspete a dominat jocul câştigând partida cu scorul de 3-0.

Primul set a fost deschis de bucureştence, care au condus cu 3-1, 16-5, iar pe finalul setului s-au impus în faţa lugojencelor cu scorul de 25-11. Nici în cel de-al doilea set, fetele antrenate de prof. Dorin Horvath nu au reuşit să se mobilizeze şi să ţină pasul cu adversarele care s-au distanţat pe tabelă cu 8-4, 16-10 pentru ca mai apoi să-şi adjudece setul cu scorul de 25-15. În prima parte a setului III, lugojencele au reuşit să egaleze la 3 şi chiar să conducă cu 4-3 echipa adversă, însă bucureştencele au revenit repede preluând conducerea cu 8-7, 16-12 şi câştigând şi setul III cu scorul de 25-21.

Următorul meci al echipei CSŞ Lugoj se va disputa tot astăzi de la ora 17.30 în compania formaţiei LPS Bucureşti.