Voleibalistele de la CSM Lugoj au spart gheața și au obținut prima victorie în campionat

voleiPrima victorie în actuala ediție de campionat a echipei de volei a CSM Lugoj s-a lăsat puțin așteptată, însă a venit în cele din urmă în etapa a IV-a. Voleibalistele pregătite de Paul Bogdan au învins Universitatea Cluj în deplasare, cu scorul de 3-1.

Mondial

CSM Lugoj a câștigat primul set cu 25-23, iar cel de-al doilea a revenit formației gazdă, care s-a impus cu 25-22. Ultimele două acte au aparținut tot lugojencelor, pe cel de-al treilea câștigându-l cu 25-18, respectiv 25-12.

„A fost un meci greu, disputat și foarte lung. Doar primul set a ținut 30 de minute. Un joc echilibrat, cu o echipă a Clujului în revenire, după meciuri bune în deplasare și puncte câștigate. A fost o partidă foarte dificilă. Însă am avut parte de un arbitraj corect și o atmosferă plăcută și astfel am reușit prima victorie. O așteptăm pe a doua în următoarea etapă”, a declarat Dan Brudiu, președintele secției de volei a CSM Lugoj.

Voleibalistele lugojene vor disputa următoarea etapă miercuri, 7 noiembrie, când vor întâlni pe teren propriu formația Argeș Volei Pitești. Meciul se va desfășura la Sala Sporturilor „I. K. Ghermănescu”, de la orele 18.30.