VIDEO-FOTO Victorie clară pentru CSM Lugoj în faţa voleibalistelor de la Tomis Constanţa

DSC 0396Echipa CSM Lugoj, a jucat sâmbătă, 1 martie, pe teren propriu în compania celor de la Tomis Constanța, echipă fără nici o victorie în acest Campionat. Fetele antrenate de Paul Bogdan au abordat acest meci ca favorite certe.

DSC 0396

Primul set a fost la discreția gazdelor care s-au impus cu lejeritate în fața celor de la Constanța câștigând setul cu scorul de  25-16.

CSM Lugoj a început și setul doi în aceeași notă, dominându-le pe constănțence cu toate că antrenorul echipei gazdă a introdus în teren și câteva rezerve care au prestat un joc foarte bun. Echipa din Constanța nu a avut nici o șansă reală  în fața fetelor noastre care au încheiat setul cu scorul de 25-15

În setul al treilea constanțencele au intrat mai determinate reușind să conducă cu 4-2. Cu toate acestea lugojencele au revenit repede pe tabelă, reușind o serie impresionantă de 9 puncte consecutive, preluând conducerea cu 11-4. Diferența s-a menținut până la final, iar lugojencele au încheiat setul cu scorul de 25-14.

CSM Lugoj termină sezonul regulat pe locul 8 și așteapă play-off-ul,unde va juca acasă două meciuri cu SCM U Craiova.

Până atunci,  echipa lugojeană va disputa săptămâna viitoare, miercuri, 5 martie, returul Cupei României în compania celor de la CSM București, echipă care în tur s-a impus cu scorul de 3-0. Meciul se va disputa începând cu ora 18.30, în sala sporturilor „Ioan Kunst Ghermănescu” din Lugoj.