Victorie ! Vulturii Lugoj se apropie de podium după ce au învins echipa din Hunedoara cu 3-1

Stadionul “Tineretului” din Lugoj a fost vineri, 25 aprilie, gazda celei de-a doua etape a play-off-ului. Echipa lugojeană a primit vizita celor de la FC Hunedoara, echipă care a plecat din orașul de pe Timiș învinsă cu scorul de 3-1.

În prima repriză băieții lui Rotariu s-au mișcat foarte bine, deschizând scorul încă din minutul doi prin Flavius Vlădia. Nici cel de-al doilea gol nu s-a lăsat mult așteptat, astfel că în minutul 26 Rogozinaru a reușit și el să marcheze. Astfel lugojenii au condus la pauză cu scorul de 2-0.

A doua repriză a început la fel de bine pentru Vulturii care s- au mobilizat și au marcat și cel de-al treilea gol în minutul 68 prin Lucian Stoica. Hunedorenii au fost conduşi cu 3-0 și păreau că nu mai au nici o șansă să marcheze, însă pe finalul meciului au reușit acest lucru prin Lorincz. La  finalul meciului echipa din Hunedoara a părăsit terenul învinsă.