Victorie pentru Vulturii Lugoj în amicalul cu Național Sebiș! Formația lugojeană s-a impus cu 2-0

Vulturii Lugoj au primit vizita celor de la Național Sebiș pe care i-a învins

MondialVulturii Lugoj au disputat joi, 20 martie de la ora 16 un amical pe teren propriu în compania formației arădene Național Sebiș, echipă care evoluează în Liga a III-a.

Meciul de astăzi a decurs conform planurilor antrenorului Ilie Rotariu și chiar dacă la pauză scorul era de 0-0, în cea de-a doua repriză, gazdele au marcat două goluri prin Rogozinaru și Pop, câștigând astfel partida cu 2-0 în fața celor de la Național Sebiș.

Formația lugojeană va juca în 28 martie, de la ora 15 pe teren propriu cu formația Municitorul Reșița, care ocupă locul 8 în clasamentul ligii. Nici Vulturii nu stau mai bine în clasament, căzând pe locul 7 după meciul pierdut cu FC Caransebeș, liderul seriei.

Ultimele două meciuri din returul Campionatului, ale echipei lugojene se vor disputa cu Jiul Rovinari cu care va juca la început de aprilie, după care vor încheia returul la nou-promovata Știința Turceni.