Victorie în prima rundă disputată în deplasare! Milenium Giarmata – CSM Lugoj 0-2

Fotbaliştii de la CSM Lugoj s-au impus clar în primul meci disputat în deplasare, în noul sezon, pe stadionul Nicu Moraru, de lângă Timişoara, unde au înfruntat echipa din Giarmata, în cadrul etapei a două din seria a 4-a, Liga a 3-a.

Formaţia antrenată de Cosmin Petruescu şi-a trecut în cont prima victorie, reuşita fiind posibilă graţie singurelor două goluri ale partidei înscrise de Bozian în minutul ’34 şi Olariu cu şase minute înaintea pauzei, la ambele transformări aducându-şi aportul Silaghi, prin pasele decisive.

Până la finalul întâlniri gazdele nu au găsit soluţii de a marca nici un gol în poarta lui Păduraru.

“Băieţii noştri au făcut un joc bun. Am avut o echipă superioară şi victoria a fost meritată” a spus Marius Maier de la CSM Lugoj.

Echipa de pe Timiş a început partida cu Păduraru, Precupanu, Miculescu, Drăghici, Roşie, Silaghi, Bozian, Livan, Lazea, Drăgoescu şi Olariu. Au mai intrat Ciubotariu, Marta, Sărăcin, Horgea.

Lugojenii au adunat patru puncte din primele două etape.

În următoarea întâlnire, CSM Lugoj va juca cu Ripensia, pe stadionul Tehnomet, de pe Calea Buziaşului, din Timişoara.