Victorie de moral pentru voleibaliste: CSM Lugoj – CSM Sibiu 3-1

voleiEchipa de volei a CSM Lugoj a învins astăzi pe teren propriu formația CSM Sibiu cu scorul de 3-1 într-o partidă echilibrată și spectaculoasă.

Mondial

voleiEchipa de volei a CSM Lugoj a învins astăzi pe teren propriu formația CSM Sibiu cu scorul de 3-1 într-o partidă echilibrată și spectaculoasă. Primul set a aparținut lugojencelor care s-au impus cu 25-22. O cădere inexplicabilă a apărut în setul a doilea, adjudecat de sibience cu 25-11, însă jucătoarele antrenate de Paul Bogdan au revenit pe final, câștigând ultimele două seturi cu 25-18, respectiv 25-16.

Dan Brudiu, președintele secției de volei a CSM Lugoj, a precizat că meciul a fost unul dificil, iar victoria a fost una de moral după eșecul din etapa trecută în meciul contra celor de la Blaj.

„Am obținut o victorie importantă pentru moral, deși am avut o sincopă în setul al doilea. Fetele au jucat foarte bine, au ridicat sala în picioare și vreau să le felicit pentru implicarea lor. Sibiul, la rândul ei, a jucat bine, iar meciul a fost unul echilibrat, însă am obținut 3 puncte prețioase”, a declarat Brudiu.

Etapa viitoare, care va avea loc luni, 26 noiembrie, CSM Lugoj va juca un alt meci pe teren propriu în compania celor de la Tomis Constanța. Partida va avea loc de la orele 18.30 la Sala Sporturilor „I. K. Ghermănescu”.