Victorie cu emoţii! Vulturii Lugoj – Pandurii Târgu Jiu II: 3-2

IMG 2364Debut cu dreptul pentru Vulturii Lugoj în prima etapă a semireturului Diviziei C la fotbal.

IMG 2364

Mondial

IMG 2364

Lugojenii s-au impus în faţa unei echipe mult mai titrate – Pandurii Lignitul Târgu Jiu cu socrul de 3-2, după un meci în care s-au marcat cinci goluri din două ocazii. La pauză, Vulturii conduceau cu 1-0 prin golul marcat de Rogozinaru în minutul 36 din lovitură liberă.

Dacă tabela rămânea neschimbată până la finalul partidei nu mira pe nimeni, doar că în minutul 62 şi-a intrat în mână acelaşi Rogozinaru, care după o minge pierdută la 18 metri a provocat un penalty clar şi scorul a devenit 1-1. În minutul 73, Radosav obţine un penalty pentru lugojeni, iar Rogozinaru se revanşează şi înscrie.

La niciun minut după ce s-a făcut 2-1, fundaşii lugojenilor îşi dau cap în cap şi îi dau ocazia lui Trifu să marcheze cu poarta goală. Vulturii au o răbufnire de orgoliu şi împing atacurile către poarta Pandurilor, iar insistenţa lor se vede în minutul 85, când Stoica reia în poartă mingea de 3-2.

După ce nu au arătat nimic în acest meci, la fel ca şi lugojenii, Pandurii au revenit în joc şi au încercat să obţină egalul, însă portarul Iordache s-a opus la două şarje ale gorjenilor.