Victorie clară pentru Vulturii Lugoj în etapa a şasea a Campionatului Diviziei C

DSC 0925Vineri, 4 octombrie, Vulturii Lugoj au disputat un meci cu FCM Reşiţa pe teren propriu, impunându-se în faţa adversarei, încă din minutul doi când echipa lugojeană a deschis scorul.

La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 2-0 pentru elevii lui Rotariu. Vulturii au dominat şi în cea de-a doua repriză, jucătorii reşiţeni reuşind să înscrie în poarta lugojenilor un singur gol. Partida s-a  încheiat cu scorul de 4-1, cu victoria Lugojului. Marcatorii meciului au fost Stoica(2 goluri), Radosav şi Vladia.

„Sunt mulţumit de meciul de astăzi, echipa merge din ce în ce mai bine”, a declarat Ilie Rotariu, antrenorul echipei lugojene.

Marţi, 8 octombrie, de la ora 15, Vulturii vor juca în deplasare cu Caransebeşol, echipă care se află în fruntea clasamentului. “Caransebeşul este o echipă bună, este pe primul loc cu două puncte în faţa noastră, dar mergem cu încredere să câştigăm, a mai declarat antrenorul Vulturilor.