Victorie clară pentru CSM Lugoj cu Penicilina Iasi. Scor final 3-0!

voleiCampionatul Diviziei A1 de volei feminin a continuat miercuri, 16 octombrie, cu cea de-a doua etapă. Echipa lugojeană s-a deplasat la Iaşi unde a jucat cu Penicilina.

Mondial

Dupa înfrângerea din prima etapă de acasă cu Craiova, unde au pierdut cu 3-1, lugojencele şi-au revenit şi au jucat exemplar aşa cum era de aşteptat. Primul set a fost dominat de fetele lui Paul Bogdan care au condus cu 16-10 şi l-au câştigat fără nici o emoţie cu 25-18.

Setul doi a fost deschis de echipa noastră care a condus în debut cu 13-8 . Nici moldovencele nu s-au lăsat şi au ţinut echipa Lugojului în şah la scorul de 24 -19, până la 25-22 cand lugojencele şi-au adjudecat setul.

În setul trei CSM Lugoj a început în forţă şi a condus echipa adversă chiar cu 10-5 . Obiectivul fetelor noastre a fost atins şi au câştigat şi setul al treilea cu scorul de 25-17 .

Este pentru a treia oară în decurs de aproape o lună, când CSM Lugoj o întâlneşte pe Penicilina Iasi şi tot pentru a treia oară când o învinge. Primele meciuri dintre cele două echipe au avut loc în Cupa României, când echipa noastră a învins Penicilina cu 3-1 în tur şi 3-0 în retur.

Meciul următor va avea loc în 20 octombrie la Lugoj la Sala Ioan Kunst Ghermănescu, când echipa CSM Lugoj va juca cu Ştiinţa Bacău.