CSM Lugoj, victorioasă în disputa cu UTA Bătrâna Doamnă II

În prezența unui public entuziast venit pe stadionul lugojean să-și susțină echipa, dar și pe o vreme impecabilă, elevii lui Cosmin Petruescu au reușit vineri, 31 martie, să se impună în fața UTA Bătrâna Doamnă II cu 2-0 (0-0).

epiesa.ro

În primul mitan al meciului, lugojenii și-au creat mai multe șanse prin Lazea, care a avut o lovitură de cap pe lângă vinclu, Miculescu care, tot cu o reluare cu capul, în minutul 35, a țintit transversala, lovitură reluată de Bozian din voleu, de la 10 metri, dar și Radu, care în fiecare repriză a avut șansa golului.

Repriza a doua a partidei a început cu o tabelă de marcaj imaculată, 0-0, însă balanța avea să se încline în favoarea lugojenilor în minutul 57 când Bozian reușește să trimită mingea în plasa arădenilor dintr-o lovitură liberă acordată după o pătrundere din lateral a lui Lazea, bară-gol la vinclu.

Determinarea fotbaliștilor de la CSM Lugoj a continuat și în minutele următoare, punând presiuni asupra porții oaspeților, situații ce s-au conturat printr-un nou succes. Silaghi-Perju reușește să se demarce și, din zonă centrală, de la 11 metri, înscrie cel de-al doilea gol.

Tabela de marcaj rămâne neschimbată până la sfârșitul disputei, 2-0, iar fluierul de final aduce o revenire a lugojenilor pe linia victoriilor acasă, care și-au adjudecat pe merit cele 3 puncte.