Ultimul meci din turul Campionatului Diviziei C a fost la discreţia Vulturilor care au învins pe teren propriu Ştiinţa Turceni cu 4-2

fotbalVineri, 1 noiembrie, s-a dovedit a fi o zi excelentă pentru echipa de fotbal Vulturii Lugoj care a disputat ultimul meci din turul Campionatului Diviziei C cu Ştiinţa Turceni.

Mondial

La pauză meciul nu se arăta în favoarea lugojenilor, care au fost conduşi cu 1-2 de echipa oaspete. În schimb, în cea de-a doua repriză elevii lui Ilie Rotariu s-au adunat şi au înscris patru goluri în poarta adversarilor. Golgheterul echipei lugojene a fost Ardelean care a marcat două goluri, urmat de Stoica şi Hârdău. Meciul încheindu-se cu mult dorita victorie a Vulturilor.

Vineri, 8 noiembrie începe returul Campionatului Diviziei C. Vulturii Lugoj joacă de la ora 14, primul meci pe teren propriu cu FC Avrig.