Sete de goluri! CSM Lugoj, victorioasă pe teren propriu

MondialCu doar patru etape înaintea încheierii sezonului, fotbaliștii lugojeni obțin o victorie categorică pe teren propriu cu CS Nuova Mama Mia, scor final 5-1.

Minutul 10 al jocului aduce celor de CSM Lugoj prima șansă de a deschide scorul însă Radu ratează o lovitură de la 11 metri acordată pentru un fault asupra lui Marta.

După doar nouă minute de presiuni puse asupra buturile oaspeților acestea se finalizează cu succes într-un interval de nici 25 de minute din prima repriză, primul gol fiind înscris în minutul 19 – când Silaghi-Perju deschide scorul cu un șut din întoarcere de la 12 metri, la colțul lung.

Lazea dublează avantajul cu o lovitură de la 11 metri obținută de lugojeni, prin Silaghi-Perju, în minutul 26.

După doar două minute, Livan aduce cel de-al treilea punct pe tabela de marcaj după ce a scăpat singur cu portarul, învingându-l de la 10 metri.

Setea lugojenilor pentru goluri nu s-a potolit și au continuat să înscrie în minutele 34 și 42.

Singurul gol al vizitatorilor vine prin golul de onoare de pe punctul cu var, indicat după ce sârbul Radak comitea henț în suprafața de pedeapsă, în urma unei învălmășeli în careu, după un corner: 5-1.