Rezultat neașteptat pentru CSM Lugoj, care pierde în fața celor de la CSM București cu scorul de 0-3 la seturi

voleiCSM Lugoj a jucat, miercuri, 26 februarie, de la ora 18, sferturile Cupei României în deplasare cu CSM București, urmând ca cele două echipe să se întâlnescă în 5 martie la Lugoj pentru a disputa returul primei etape.

volei Volei

Mondial

voleiCSM Lugoj a jucat, miercuri, 26 februarie, de la ora 18, sferturile Cupei României în deplasare cu CSM București, urmând ca cele două echipe să se întâlnească și în 5 martie la Lugoj pentru a disputa returul primei etape.

Primul set dintre cele două echipe a început foarte strâns, până la scorul de 8-7 când bucureștencele au preluat conducere, dar fetele antrenate de Paul Bogdan și-au revenit repede egalând la 13 pentru ca mai apoi să conducă cu scorul de 20-18. Spre sfârșitul setului lupta dintre cele două echipe s-a îndârjit, iar CSM București s-a impus cu scorul de 26-24, câștigând astfel primul set al partidei.

În aceeași notă de egalitate a început și cel de-al doilea set, după care pe fondul unor greșeli repetate ale echipei lugojene, gazdele au preluat conducerea cu scorul de 16-9, reușind să câștige și cel de-al doilea set cu scorul de 25-19.

Setul al treilea a debutat în favoarea lugojencelor care au condus jocul cu 5-3, însă imediat bucureștencele au revenit egalând scorul la 6. Fetele noastre s-au repus în joc preluând conducerea cu scorul de 15-12, după care au luptat pentru fiecare punct în parte, însă bucureștencele s-au impus și de această dată în fața lugojencelor cu scorul de 25-20.

Următorul meci va avea loc sâmbătă,1 martie,de la ora 18.30, în sala sporturilor ”Ioan Kunst Ghermănescu”, unde se va disputa ultimul meci al Campionatului diviziei A1, între CSM Lugoj și Tomis Constanța, echipă clasată pe ultimul loc al clasamentului fără nici o victorie.