Ratare uriaşă pe final, înfrângere în prelungiri! CSM Lugoj pierde după şase etape: 1-2 cu Pandurii II Tg Jiu

Lugojenilor nu le priesc deplasările în Oltenia, fiind pentru a doua oară când pleacă învinşi din Ţara Prazului, după eşecul din prima etapă cu CS U Craiova II.

Naş al echipei lui Cosmin Petruescu a fost de această dată Pandurii II Tg Jiu, formaţie ce a reuşit să întoarcă în a doua repriză rezultatul şi să se impună cu 2-1, după ce la pauză CSM Lugoj s-a aflat în avantaj.

Lucrurile nu au stat chiar rău în prima parte a jocului, în care Precupan a reuşit rapid să deschidă scorul şi să confirme calculele hârtiei, ce o dădeau aproape sigur câştigătoare pe formaţia bănăţeană. Golul din minutul 2 a rămas singurul pentru lugojeni, iar fragilul avantaj avea să se destrame în minutul 68, când Şandru a egalat în urma unui corner. C.S.M. Lugoj a încercat să-şi apropie victoria şi nu a fost departe, Stoichescu ratând o şansă uriaşă în minutul 88, după ce a şutat din 3 metri în portar, la o fază prelungită de atac, în care Olariu a trimis de două ori spre poartă.

Şi cum clişeul legat de ocaziile care se răzbună este perfect aplicabil, în minutul 93 un contraatac al gazdelor schimbă tabela de marcaj, după o reuşită a lui Pârvulescu.

Trei puncte mari pierdute de CSM Lugoj, într-un joc în care echipa din Tg Jiu a beneficiat şi de aportul a patru jucători de la prima formaţie: Dan Alexandru, Şandru, Vasilijevic şi Pleaşcă.

Etapa viitoare va aduce ca adversar pe municipalul din Lugoj echipa FC Hunedoara, într-un joc ce va avea loc vineri, 6 noiembrie, de la ora 14.00.