Prima victorie a echipei CSȘ Lugoj în Finala Campionatului Național de Minivolei

Echipa de volei CSȘ Lugoj s-a impus în fața bucureștencelor cu scorul de 3-0

volei

Mondial

volei junioare

Junioarele, antrenate de prof. Dorin Horvath, au jucat vineri de la ora 17.30 cel de-al doilea meci al Finalei Campionatului Național de Minivolei în compania celor de la LPS „Mircea Eliade” din București, meci pe care l-au câștigat cu 3-0.

Primul set, a fost deschis de bucureștence care au și condus cu scorul de 3-0. Lugojencele au revenit destul de repede egalând la 4 și preluând conducerea cu 8-5, 16-11, iar pe finalul setului impunându-se cu scorul de 25-14.  În setul doi fetele noastre s-au mobilizat mai bine și au condus încă din primele minute cu 3-1, 8-3, iar bucureștencele nu au reușit să facă fața ritmului impus de echipa gazdă și a cedat setul cu scorul de 15-25.  În aceeași notă a debutat și setul trei. Fetele antrenate de prof. Dorin Horvath și-au arătat adevărata valoare și au dominat adversarul pe tot parcursul jocului, conducând 8-1, 16-4 și câștigând setul cu scorul de 25-4.

Următorul meci al turneului final se va desfășura sâmbătă, 5 aprilie, de la ora 11.30 în sala sporturilor „Ioan Kunst Ghermănescu” între CSȘ Lugoj și CSȘ Baia Mare.

Lugojenii sunt așteptați la sală pentru a susține junioarele. Intrarea este gratuită!