Millenium Giarmata şi-a luat revanşa faţă de Vulturii lugoj

Millenium Giarmata, ocupanta locului patru în Divizia C la fotbal, şi-a luat astăzi revanşa în faţa echipei Vulturii Lugoj, învingând echipa de pe Timiş cu scorul de 1-0.

În meciul disputat pe terenul de lângă aeroportul Timişoara, unicul gol a fost înscris în prima repriză de Dancia dintr-o lovitură liberă de 18 metri.

Marcatorul, originar din Criciova şi fost jucător al echipelor FC Argeş şi Spartak Moscova a cochitat un timp şi cu o echipa naţională a României iar acum pe final de carieră evoluează la echipa bănăţeană de liga a treia.

Pentru Vulturii a fost al doisprezecelea meci de pregătire, într-unul dintre ele învingând Millenium Giarmata cu 1-0.

„A fost un meci echilibrat cu ocazii la ambele porţi. Am folosit 21 de jucători, în fiecare repriză altă echipă, şi în proporţie de 90% mi-am format o idee asupra jucătorilor din primul 11 cu care voi începe returul”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.