Meci dificil pentru CSM Lugoj, care a pierdut în deplasare la Alba Blaj cu 0-3

voleiSâmbătă, 09 noiembrie, CSM Lugoj a disputat etapa a VI-a Campionatului Diviziei A1, în deplasare cu CSV Alba Blaj.

Mondial

Echipa lugojeană formată din Diana Tătaru, Dana Lupescu, Ionela Canea, Ivana Radonjic, Anca Paşca, Milica Trojancevic și Libero – Milena Matic, au început primul set timid, fiind conduse încă din primele minute ale meciului cu 8-4, 16-8, iar setul s-a încheiat în favoarea adversarelor cu scorul de 25-11.

Setul doi a început promiţător pentru echipa lugojeană, care şi-a revenit repede după pierderea primului set şi a condus cu 8-6, 13-11, dar Blajul s-a impus pe finalul celui de-al doilea set cu scorul de 25-21.

Ultimul set a început bine pentru fetele noastre care au condus în primele minute cu scorul de 3-1, pentru ca mai apoi să cedeze și ultimul set celor de la Blaj cu scorul de 12-25. CSM Lugoj – CSV Alba Blaj 0-3 la seturi.

Voleibalistele lugojence vor juca următoarea etapă miercuri, 13 noiembrie de la ora 18 acasă cu Dinamo București, apoi încă un meci greu cu CSU Medicina CSŞ Târgu Mureş.