Meci dificil între Pandurii II Târgu Jiu și Vulturii Lugoj! Scor final 4-1

Vulturii Lugoj rămân pe locul șase în clasament după înfrângerea cu Pandurii II Târgu Jiu

Vulturii Lugoj

MondialVineri, 30 mai, de la ora 18, Vulturii Lugoj au jucat în deplasare la Pandurii II Târgu Jiu, penultimul meci din returul acestui play-off. Deși au practicat un joc bun și și-au creat multe ocazii de gol, Vulturii au fost învinși cu scorul de 4-1, un scor mult prea drastic pentru realitatea din teren. După un început de joc ezitant, echipa antrenată de Ilie Rotariu s-a văzut condusă cu 1-0 la pauză, scorul devenind 3-0 în repriza secundă. Spre finalul meciului lugojenii au reușit să marcheze golul de onoare prin Miculescu, iar în minutele de prelungire gazdele  au închis tabela cu scorul de 4-1.

„Pandurii au jucat mai bine decât noi, dar scorul final este mult prea mare pentru că am avut și noi multe ocazii de gol care din păcate nu s-au concretizat. Sunt decepționat puțin de scor dar nu de jocul echipei. Ultima etapă o vom juca pe teren propriu cu Giarmata și sper să câștigăm pentru a termina pe locul cinci „, a declarat Ilie Rotariu, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.

Vulturii Lugoj vor aborda cu ambiție ultimul meci din returul play-off-ului, meci ce se va disputa în fața propriilor suporteri, vineri, 6 iunie de la ora 18 cu Millenium Giarmata, pentru a termina acest Campionat pe locul cinci în clasamentul ligii.