Hat-trick şi ploaie de goluri! CSM Lugoj II, victorioasă în faţa Progresului Ciacova

CSM Lugoj II și-a stabilit un nou record de goluri într-un meci, după întâlnirea pe teren propriu cu Progresul Ciacova , locul 11 cu 25 puncte.

Lugojenii, locul III în clasament, s-au impus în fața oaspeților cu scorul de 7-0 (5-0). Tabela de marcaj a fost deschisă de Florin Bolgea, după o îmbulzeală în careul progesiștilor. Același Bolgea reuşeşte dubla în minutul 36, iar două minute mai târziu Denis Vînătu aduce cel de-al treilea gol cu un şut de la 25 metri, fiind urmat în minutul 40 de Tudor Onae care înscria pentru 4-0.

Prima repriză se încheie cu scorul de 5-0, prin golul înscris de Bolgea, care reuşeşte un hat-trick în cel de-al treilea minut de prelungiri.

Scorul mitanului secund este deschis de Denis Vînătu, iar lovitura finală a meciului o dă Lucian Stoica, antrenor-jucător, care închide tabela cu cel de-al şaptelea gol al lugojenilor.

Cealaltă divizionară D din estul judeţului, Flacăra Făget, trebuia să primească vizita echipei ACF Marcel Băban Jimbolia. Cum aceasta s-a retras în pauza competiţională din campionat, rezultatul va fi omologat cu 3-0 pentru Flacăra.