Handbaliștii de la CSM Lugoj, locul II la Cupa de Iarnă

Echipa de handbal a Clubului Sportiv Municipal Lugoj, care activează în campionatul județean, s-a clasat pe poziția a doua în urmă disputării finalei Cupei de Iarnă ce a avut loc astăzi, 20 martie, în sala Victoria din Buziaș.

Meciul s-a decis în partea a doua, în ultimele minute ale întâlnirii, când lugojenii au fost depășiți cu doar trei goluri de gruparea HC Giroc, care s-a impus cu 23-20, după ce la pauză ambele echipe au fost la egalitate (12-12).

„A fost o întrecere frumoasă, disputată cu multe momente spectaculoase și un arbitraj corect. Băieții noștri au evoluat bine și au demonstrat că nu întâmplător s-au calificat în finală. Trofeul competiției s-a decis înaintea expirării cu șapte minute a timpului regulamentar, când noi am avut inițiativa, ne-am creat ocazii, dar impreciziile de la finalizare, din două situații bune de pe semicerc și trei lovituri de la șapte metri, au fost speculate de adversarii noștri care au închis tabela în favoarea lor. Acesta este sportul și vreau să felicit jucătorii noștri pentru jocul pe care l-au făcut”, a spus profesorul Dorel Pavel, antrenorul CSM Lugoj.

Pentru echipa de pe Timiș au jucat Miculescu-Pelepeț (portari), Pop (4 goluri), Gârda, Domotor, Costea (5), Miclăuș A. (2), Miclăuș R. (7), Teorok, Chitia, Coțcaș și Chiș (2).