Gata cu perioada neagră: CSM Lugoj leagă trei victorii consecutive

Seria succeselor din retur a fotbaliștilor lugojeni continuă și pe teren propriu.

Astăzi, 19 aprilie, echipa antrenată de profesorul Cosmin Petruescu a învins, pe stadionul Tineretului din municipiul de pe Timiș, formația ACSO Filiași la scor de neprezentare, 3-0.

CSM-ului i-a ieșit totul, de la controlul jocului, la posesia mingii, ocazii și până la goluri.

Victoria a fost pusă pe tapet încă din prima repriză când, cu câteva minute înainte de pauză, Dobricean aduce primul punct pe tabela de marcaj.

Reușita sa este dublată la doar două minute de Precupanu, care mărește avantajul la 2-0.

După revenirea de la vestiare, lugojenii încep în forță jocul și, în scurt timp, își creează o ocazie clară de gol pe care Olariu o fructifică.

Ocaziile nu s-au oprit aici, însă niciun alt fotbalist nu a mai putut înscrie, fluierul final oprind partida la 3-0.

Acesta este al treilea meci consecutiv din retur câştigat de CSM Lugoj, care îi aduce 32 de puncte în clasament.

Gazdele s-au prezentat pe teren cu Rusu (portar), Rotea, Loga, Miculescu, Roșie, Precupanu, Dobricean, Vlădia, Poiană, Olariu și Pleșcan.

Au mai intrat Mânecan, Pîntea, Marta și Ardelean.

Următoul joc al grupării de pe Timiș va avea loc vineri, 29 aprilie, la Lugoj, cu Pandurii II Târgu Jiu.