vulturii lugoj

MondialPe Stadionul Municipal din Lugoj a avut loc vineri, 16 mai, de la ora 18 primul meci al returului play-off-ului între Vulturii Lugoj și FC Caransebeș. Deși în tur cele două echipe au încheiat meciul la egalitate 0-0, acum situația s-a schimbat, iar oaspeții au condus partida cu 1-0 încă din primele minute de joc.

În repriza secundă echipa antrenată de Iosif Rotariu a reușit să domine jocul și să marcheze și cel de-al doilea gol, lugojenii fiind conduși cu 2-0. Când nu mai era nici o speranță pentru echipa gazdă, Denis Radosav a găsit un culoar spre poarta adversarilor și a marcat primul gol al Vulturilor cu câteva minute înainte de fluierul de final. Meciul dintre cele două formații s-a încheiat cu victoria celor de la FC Caransebeș.

“Nu sunt mulțumit de cum s-a prezentat echipa, dar știam că întâlnim o echipă bună, iar jucătorii au jucat parcă cu frică, am și luat primul gol destul de repede și pot spune că am făcut unul dintre cele mai slabe meciuri pe teren propriu de la începutul acestui Campionat. Sper să ne revenim în etapele care au mai rămas”, a declarat Ilie Rotariu, antrenorul echipei Vulturii Lugoj.

Echipa FC Caransebeș, după victoria de la Lugoj, se gândește deja la meciul de săptămâna viitoare când va întâlni noul lider al seriei și speră să o detroneze pe Mama Mia și să promoveze în liga II.

“Sunt mulțumit de rezultatul obținut și parțial de joc. A fost un meci bun de liga III, acesta este nivelul, dar important este că ne-am dorit mai mult și am obținut victoria. Acum suntem la un punct în spatele primei clasate, iar etapa următoare avem meci cu Mama Mia în deplasare și va fi un meci decisiv și echipa cea mai bună să câștige și să promoveze, iar acea echipă sperăm să fim noi”, a declarat Iosif Rotariu, antrenorul echipei FC Caransebeș.

Următoarea etapă se va disputa vineri, 23 mai, de la ora 18. Vulturii Lugoj vor juca în deplasare cu Corvin Hunedoara.