FOTO-VIDEO! Echipa Timișul Lugoj vicecampioană județeană după înfrângerea cu Unirea Sânnicolaul Mare

20131110 120752Timișul Lugoj a jucat duminică, 10 noiembrie pe teren propriu cu Unirea Sânnicolaul Mare ultimul meci al Campionatului județean de handbal seria de vest. Meciul a fost unul dificil, iar echipa adversă s-a impus la Lugoj încă din prima repriză când a condus cu scorul de 18-15.

Lugojenii nu s-au lăsat și au luptat pentru fiecare punct, iar în repriza secundă din cauza oboseli și a nervilor întinși la maxim, handbaliștii lugojeni au cedat și s-au încăierat cu adversarii. În urma acestei ieșiri, un jucător al echipei lugojene a primit cartonaș roșu, fiind eliminat,iar un altul a fost suspendat pentru câteva minute. Echipa antrenorului Doru Pavel a rămas în joc cu doar patru jucători, care au făcut cu greu față adversarilor.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 27-31 pentru Unirea Sânnicolaul Mare, care a devenit campioană, iar Timișul Lugoj s-a clasat pe locul II în Campionatul județean de handbal după înfrângerea cu Sânnicolaul Mare.

“A fost un meci greu, aș putea spune că spre final a devenit și mai greu, când jucătorii au cedat din punct de vedere fizic cât și psihic și au avut destul de multe ratări care ne-au tras în jos. Unirea Sânnicolaul Mare este o echipă bună, pregătită care face câte două antrenamente pe zi și asta s-a văzut și în meciul de astăzi”, a declarat Doru Pavel antrenorul echipei lugojene.