FOTO-VIDEO! Beşiktaş Istanbul s-a impus la scor în primul meci al Cupei Balcanice de la Lugoj. Sâmbătă intră în competiţe echipa gazdă

VoleiÎn aceasta seara începând cu ora 19, s-a desfăşurat primul meci al Cupei Balcanice între sârboaicele de la Zeleznicar Beograd şi Beşiktaş Istanbul.

Mondial

VoleiÎn aceasta seara începând cu ora 19, s-a desfăşurat primul meci al Cupei Balcanice între Zeleznicar Beograd şi Beşiktaş Istanbul.

Sârboaicele au început bine primul set şi au condus chiar cu 8 la 6, dar pe fondul unor greşeli acestea au cedat primul set cu 25 – 16.

Setul al doilea a fost pe muchie de cuțit, sârboaicele fiind la conducere mai tot timpul, iar echipa Turciei reușind o revenire spectaculoasă și câstigându-l cu 25-17.

Setul trei a fost deschis tot de sârboaice care au condus cu 5-1. Beşiktaş a revenit şi s-a impus pe finalul setului cu scorul de 25 – 18.

Sâmbătă, 21 septembrie, de la ora 19, în sala „Ioan Kuns Ghermănescu” va avea loc cel de-al doilea meci la Cupei Balcanice de volei feminin, care va fi disputat între echipa lugojeană CSM Lugoj şi Zeleznicar Beograd.