FOTO! Victorie clară pentru CSM Lugoj în fața echipei Rapid București

DSC 0050Meciul din această seară dintre CSM Lugoj și CS Rapid București s-a încheiat cu victoria clară a gazdelor. Încă din primele minute, echipa condusă de Paul Bogdan a dominat jocul, conducând cu 8-5 și 16-11, iar la sfârșit și-a adjudecat primul set cu scorul de 25 -18.

DSC 0050

Mondial

Setul al doilea a fost la discreția gazdelor care au prestat un joc foarte bun la finalizare, cu puține erori în defensivă, reușind să le conducă pe bucureștence cu 16 -3 și să încheie setul cu un categoric 25 la 7.

Lugojencele nu au slăbit ritmul nici în setul trei, fiind în avantaj pe tot parcursul jocului cu scorul de 8-4, 16-8, iar la final să încheie setul 25-17, în aplauzele unui public numeros, care ca în totdeauna le este alături.

Odată cu această victorie CSM Lugoj acumulează încă trei puncte importante pentru atingerea obiectivului și pornește la drum cu un weekend de foc cu două meciuri în deplasare. Primul meci se va disputa sâmbătă, 1 februarie de la ora 13, la Târgoviște, iar cel de-al doilea meci îl vor juca duminică, 2 februarie de la ora 14, la Bacău în compania campioanei en-titre Știința Bacău. Ambele meciuri vor fi difuzate în direct de Digi Sport.