FOTO – Grand Prix Lugoj a adunat la start zeci de elevi din Lugoj şi Timişoara. Vezi atleţii câştigători!

grand prixCea de-a cincea ediţie a competiţiei Grand Prix Lugoj la atletism a luat startul vineri, de la ora 12 pe Splaiul 1 Decembrie.

Mondial

grand prix

Copiii au fost împărţiţi pe mai multe categorii, cei mai mici având de alergat doar de la start până la Sala Sporturilor „I. K. Ghermănescu”. Juniorii din categoriile superioare au alergat pe strada 1 Decembrie, apoi pe pasarela Leucuţa – Podul de Beton – Spl. 1 Decembrie – Sala Sporturilor.

Câştigătorul competiţiei este Mădălin Bulgărescu de la CSŞ Lugoj care a ajuns primul la categoria „Open băieţi”. La fete, Diana Franţescu de la acelaşi club s-a clasat pe primul loc.

La „Băieţii 2001″ a câştigat cursa Laurenţiu Marinescu de la Şcoala nr. 4, iar la aceeaşi categorie, la fete s-a impus Miruna Pricop de la Şcoala nr. 2 din Lugoj.

La „Băieţi 1997-2000″ cel mai rapid atlet a fost Mădălin Iakab, iar la fete Bolchiş Melisa.

La CSŞ – băieţi, învingător a fost Rus David – LPS Banatul, iar la fete Lichezan Denisa – CSŞ Lugoj.

La sosire fiecare sportiv a avut parte de hidratare şi de energizante. Premiile pentru primele locuri constau, pe lângă medalii şi diplome, în tricouri, şorturi şi maiouri speciale pentru alergare.